Powoli zbliżamy się do końca serii poradników o kalibracji drukarki 3D. Dzisiaj już zaczniemy drukować. Przedstawię między innymi. ustawienia programu i pokrótce opiszę każdą ważną opcję, jak poprawnie skonfigurować Repetier-Host, jak poustawiać parametry cięcia bryły w slic3rze. Zapraszam.
część 1.: Konfiguracja firmware- Marlin
część 2.: Konfiguracja Stepsticków A4988
część 3.: Kalibracja ekstrudera i stołu
W tym poradniku również dokonam podziału na części, aby łatwiej było czytać jak i konfigurować:
- Wstępna konfiguracja Repetier-Host
- Zakładka „Print Settings”
- Zakładka „Filament Settings”
- Zakładka „Printer Settings”
- Pierwszy druk
Wstępna konfiguracja Repetier-Host
Na samym początku pobieramy Repetier-Host ze strony producenta. Przy instalacji zostaniemy zapytani o dodatkowe oprogramowanie. Z listy wybieramy program Slic3r (Cura nie wybieramy) i przechodzimy przez cały proces instalacji. Po zainstalowaniu uruchamiamy program. Klikamy Alt+P i wybieramy katalog roboczy, do którego będą się zapisywać g-code modeli. Ja u siebie stworzyłem folder o nazwie „repetier” i wskazałem do niego ścieżkę:
Ustawienie katalogu roboczego |
Następnie klikamy Ctrl+P co spowoduje przejście do ustawień drukarki. W tym miejscu wybieramy port COM oraz prędkość transmisji naszej drukarki oraz klikamy „Zastosuj„. Teraz przechodzimy do zakładki „Slicer”, która znajduje się po prawej stronie programu i klikamy „Manager„.
W tym miejscu musimy wstawić dwie ścieżki do naszego slicera. W Katalog konfiguracji programu Slic3r wybieramy główny folder Slic3ra i w tym miejscu będą zapisywać się ustawienia slicera. Plik wykonywalny programu Slic3r to plik *.exe który uruchamia ten program. W moim przypadku konfiguracja wygląda tak:
Ustawienie Slic3ra |
Zatem wstępna konfiguracja programu Repetier-Host została wykonana i możemy przejść do następngo punktu.