Instalacja systemu na Raspberry Pi

openelec_raspberry

Jak już mamy RPi to można z niego zrobić HTPC o niskim poborze mocy, właściwie bezdźwięczny (tylko szum dysku). Dzisiaj pokażę wam jak zrobić Centrum Rozrywki z Rasberry Pi. Zapraszam do lektury ;)

 

 

 

Na start musimy ściągnąć wyżej wspomniany system, którym jest OpenELEC. Pobieramy go z tego linku http://openelec.tv/get-openelec/download/viewcategory/10-raspberry-pi-builds. Po rozpakowaniu będzie zajmować blisko 1GB.
Teraz potrzebujemy program, który „zainstaluje” system na karcie pamięci. Karta pamięci jest obojętna może być SD albo microSD z tym, że musimy ją włożyć do adaptera na SD. Ten program to Win32 Disk Imager. http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/files/latest/download?source=navbar
Po rozpakowaniu go, uruchamiamy i pokazuje nam się takie okienko:

w32di

Tam gdzie jest Device i literka partycji to wybieramy naszą kartę. Potem klikam niebieski folder i wybieram system po czym klikamy OK. Jak już to zrobiliśmy to klikamy Write, program zapyta się czy na pewno sformatować i zainstalować to klikam, że tak. Instalacja potrwa z 10min albo i szybciej, zależy od komputera. Jak się skończy „instalacja” to pojawi się takie okienko:

success

Możemy już wyciągnąć kartę z czytnika i włożyć do Rapsberry i uruchomić. Teraz będzie się włączać z 5 minut- za pierwszym razem trwa to długo bo musi się skonfigurować system.

CAM00336
 Jak się uruchomi to pokaże nam się ekran powitalny, który przeprowadzić szybką personalizację systemu:
CAM00338
 Dzięki za uwagę, jak chcesz być na bieżąco z postami to kliknij ‚Lubię to !‚.
Pozdrawiam ;)