Windows 7 64bit nie wykrywa Arduino Mega2560- rozwiązanie

unidentCześć,
dzisiaj podłączam Arduino do swojego nowego komputera z Windowsem 7 64bitowym i moim oczom ukazuje się informacja o tym, że Arduino nie jest rozpoznawane w systemie (zdjęcie wyżej). W takim przypadku trzeba zainstalować sterowniki dla programatora. Do dzieła !

Co będziemy potrzebować ?

Pierwsze co robimy to ściągamy sterowniki. Po ich pobraniu podłączamy Arduino do komputera- zostaniemy powiadomieni, że urządzenie nie zostało wykryte. Wchodzimy do menadżera urządzeń i klikamy na nasze Arduino „Aktualizuj sterowniki urządzenia”:

ati

Następnie klikamy „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”.

2

Klikamy „przeglądaj” i wybieramy lokalizacje naszego pakietu Arduino i kliamy w nim folder drivers i zatwierdzamy. Wystarczy kliknąć „Dalej” i sterowniki się instalują. Możemy zostać zapytani czy ufamy oprogramowaniu to zatwierdzamy.

3

Po zainstalowaniu pokaże nam się komunikat że urządzenie jest gotowe do użytku i w zakładce „urządzenia i drukarki” nasze Arduino jest wykrywane

 4

I to już koniec tego prostego poradnika. Mam nadzieję że się przydał i zapraszam do klikania „Lubię to!” w celu informowania o nowych wpisach na stronie ;)
Pozdrawiam