Szybkie porady #1: Jak utrzymać dobrze naciągniety pasek od osi Y

Szybkie porady #1: Jak utrzymać dobrze naciągniety pasek od osi Y

Cześć,
ze względu na to, że o drukarkach nie było nic dłuższy czas to pora coś wrzucić. Dzisiaj pokażemy jak utrzymać pasek od osi Y w stałym naciągu. Zapraszam

Dostęp do osi Y jest zazwyczaj utrudniony, zwłaszcza w drukarce Mendel90 oraz innych, gdzie spód jest zabudowany, przez co ciężko jest naciągnąć pasek, nie mówiąc już o jego dalszym montażu na zębatkę. Sztuczka którą pokaże jest prosta i będziemy potrzebować do niej tylko:

  • Spinacza do bielizny z metalową sprężyną

Całość polega na tym, że odpowiednio zmodyfikowany spinacz, będzie automatycznie naciągać pasek, gdy ten będzie luźny. Zatem jak to zrobić ?

DSCN1754

  1. Wyciągamy sprężynę ze spinacza
  2. Jedną stronę, wyginamy, żeby była prawie na płasko
  3. Następnie po 4-5mm od końcówek sprężyny wyginamy do środka. Długość ta zależy od sprężyny, czy jest węższa czy szersza

Ostatecznie powinniśmy otrzymać coś takiego:

DSCN1756 DSCN1758

Teraz tak przygotowaną sprężynę możemy założyć na pasek. Najpierw odsuwamy stół maksymalnie do tyłu i jak najbliżej zębatki przekładamy jedną stronę sprężyny pod pasek. Im bliżej tym wiemy, że sprężana podczas druku nie wejdzie na zębatkę.

DSCN1761

Następnie szczypcami kątowymi przekładamy drugą cześć sprężyny jak na obrazku niżej. W tym momencie najlepiej przytrzymać pasek, bo trzeba użyć trochę siły, a nie trudno, żeby sprężyna spadła i skaleczyła nas.

DSCN1763 DSCN1762

W taki sposób pozbyliśmy się problemu z wiecznie nie naciągniętym paskiem. Ważne jest, żeby sprężyna nie była za mocna, bo oprócz naciągania będzie również rozciągać pasek.


Jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach ze strony to kliknij „Lubię to!” bądź subskrybuj naszą stronę, aby otrzymywać na adres e-mail informację. Jeżeli masz jakieś pytania, lub chcesz się podzielić własnym pomysłem to opisz go na forum i zgarnij możliwość opublikowania go na stronie głównej feriar-lab. Gorąco zapraszam do komentowania ;)