Zmiana ledów w konsoli Xbox 360

20140104_200843W związku z tym, że powoli zaczynam przerabiać obudowę w konsoli to najpierw zająłem się diodami, dlatego chciałbym się podzielić z Wami pewnymi informacjami na temat ich zmiany.

 

 

 

 

 


Po otworzeniu konsoli i wyciągnięciu odbiornika RF (tej płytki z diodami) musimy wiedzieć gdzie je wlutować tzn. diody w konsoli są dwukolorowe (zielone i czerwone- wiadomo w jakich okolicznościach czerwone się włączają), więc zrobiłem prosty obrazek, na którym widać polaryzację zielonej diody oraz przycisku Power.

IMG_20131231_164949

 

Kolejna kwestia to zakup diód, nie chodzi tutaj o kolor bo to jest indywidualny wybór tylko o ich wielkość- muszą to być diody 0805. Polaryzacja ledów SMD jest trochę inna niż THT, dlatego trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia pod spodem diody:

smdledpolarity

Teraz przyszedł czas na najtrudniejszy krok którym jest wylutowanie starych ledów. Ja to zrobiłem tak, wsunąłem scyzoryk pod diodę (od strony białej kropki na płytce) i szybko rozgrzewałem nóżki po bokach, jak już się dioda podniosła to tylko rozgrzać środkową nóżkę i gotowe.
Przy lutowaniu nowych diód trzeba wykazać finezją bo nie można ich przylutować na płasko tylko pod kątem. Dlatego najpierw trzeba nanieść cynę na oznaczone wyżej pady płytki i na samą diodę. Płaską pincetą trzeba złapać bok diody, przyłożyć ją do padów i rozgrzać.

20131231_174324

Po wlutowaniu wszystkich diód trzeba ostrożnie założyć biały plastik i sprawdzić czy żadna dioda nie wadzi- jak wadzi to przesunąć ją trochę. Płytką już skończona, pozostaje ją tylko podłączyć i chwila prawdy :)

20131231_174718


Dzięki za uwagę, jak chcesz być na bieżąco z postami to klinij ‚Lubię to !’.
Pozdrawiam ;)