Jak podłączyć kartę SD do Atmegi ?

20140226_190849

Karta nie raz jest potrzebna żeby zapisać jakieś dane albo odtworzyć, jest ona przez nas używana na co dzień, a do naszych projektów używamy je jako nośniki zapisu pomiarów np. działania czujników o danej godzinie, logger temperatury itp. Dlatego postanowiłem zrobić czytnik kart SD dla AVR. Zapraszam ;)

 

 

 

 

 

 

Czytnik ten jest podłączany do naszego kontrolera za pomocą ISP. Na płytce znajduje się układ 74HCT125, w którym znajdują się cztery bufory 3-stanowe. Najlepiej użyć wersji HCT bo jest ona szybsza od zwykłej HC. Tak w ogóle po co ona ? Po to żeby dostosować poziomy napięć występujące w karcie pamięci i uC. Innymi słowy bez niej można by łatwo uszkodzić kartę.
Zastosowałem również regulator napięcia LM1117 żeby zasilać kartę napięciem 3,3V (co jest ważne bo 5V karta nie wytrzyma). Płytka została dostosowana do płytki stykowej także bez problemu można zamiast goldpinów podłączyć ją na przewodach bezpośrednio podłączyć do uC zamiast goldpinów.
20140226_190337

schemat i mozaika płytki


 

Na dole pod linkiem jest schemat i mozaika płytki. Także to już wszystko co można powiedzieć na temat tego czytnika kart ;) jak podobają Ci się projekty i chcesz być na bieżąco z nowymi to kliknij ‚Lubię to!’,
Pozdrawiam ;)