Sterowniki do przejściówki RS232 (COM) na USB

11273d1350363785-usb-rs-232-serial-adapter-cable-db9-pin-pl2303

Jak wiadomo w mikrokontrolerach AVR często używamy układu UART do wymiany informacji między uC, a komputerem, jednak nowsze komputery (w szczególności laptopy) nie posiadają portu szeregowo przez co trzeba kupić przejściówkę na USB, jednak ona nie zawsze chce działać, bo brakuje jej sterowników. Pokaże wam jak w prosty sposób odnaleźć ten właściwy sterownik w kilku krokach. Zapraszam !

 

 

 

 

 

Problem ten dotknął mnie przy systemie Windows 7 64bit, gdzie kupiłem przejściówkę ze sterownikami od producenta- jednak ta nie zadziałała.
Zatem odnajdźmy ten nasz sterownik.
Na start wchodzimy w sterowniki i drukarki i wybieramy naszą przejściówkę (przeważnie nazywać się będzie USB-Serial Controller C) klikamy na właściwości i przechodzimy do zakładki sprzęt (2) po czym klikamy właściwości (3) w nowej karcie przechodzimy do zakładki szczegóły (4) i z listy wybieramy Ścieżka wystąpienie urządzenia (device instance path) i kopiujemy linijkę poniżej

sciezkawystpaienie

Jeżeli w tej linijce wystąpi PID_2303 jak na obrazku to jesteśmy pewni że sterownik to Prolific
PL2023, który jest dostępny pod tym linkiem. Jeżeli w linijce będzie coś innego to kopiujemy ją, wklejamy do google z dopiskiem driver co powinno dać rezultat.
Po zainstalowaniu sterowników, przejściówka będzie gotowa do działania i to tyle ;)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z postami to kliknij ‚Lubię to !‚.
Pozdrawiam ;)