Kurs Arduino #13: Obsługa klawiatury matrycowej

4. Przykład wykorzystania klawiatury

Ze względu na to, że to jest klawiatura to przykładów na jej zastosowanie jest bardzo dużo, w związku z tym pokaże jak przy pomocy przycisków regulować jasność diody.

kurs13.2

Program może wygląda na trudny i skomplikowany, ale taki nie jest. Do poprzedniego programu dopisałem obsługę dwóch diód oraz dwie zmienne przechowujące wartości PWM tych diód. Przyciskami 5 i 6 zwiększamy wartość PWM o 50, oraz jeżeli wartość, którego z PWM będzie większa bądź równa 255 to ta wartość ma spaść do 0. Przyciskami 8 i 9 zmniejszamy wartość PWM o 50. Przyciskami 2 i 3 ustawiamy maksymalną wartość PWM, a przyciskami 0 i # ustawiamy minimalną wartość. Program jest na tyle prosty, że już głębsze jego opisywanie jest zbędne, ponieważ zakładam, że już umiesz takie podstawy (jeżeli byłbym w błędzie to zapraszam do początkowych części kursu ;) )

W efekcie powinniśmy otrzymać coś takiego:

Materiały do dzisiejszej części kursu:
Download-icon

 

 

 


Jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowych częściach kursu to kliknij „Lubię to!” bądź subskrybuj naszą stronę, aby otrzymywać na adres e-mail nowości ze strony. Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało zadawaj je na forum ; )