Kalibracja drukarki 3D część 1: Konfiguracja Marlina

Kalibracja drukarki 3D część 1: Konfiguracja Marlina

7. Wgrywanie oprogramowania 

 

      Aby wgrać przygotowane przez nas oprogramowanie do drukarki to musimy teraz w środowisku Arduino wybrać port COM naszej elektroniki oraz typ elektroniki. Żeby dowiedzieć się pod jakim portem COM znajduje się nasza elektronika to wchodzimy w Start > Urządzenia i drukarki i na samym dole powinno być nasze Arduino MEGA2560, a obok napisany port COM, w moim przypadku jest to port COM4:

arduino

Następnie wchodzimy w środowisku Arduino, Narzędzia > Port i wybieram ten, pod którym znajduję się nasza elektronika. Następnie wybieramy typ elektroniki. Narzędzia > Płytka > Arduino Mega or Mega 2560

ustawienia
Ustawienia elektorniki

Po ustawieniu tych dwóch rzeczy klikamy „Wgraj” (3). Po około dwóch minutach powinien nam się ukazać komunikat:

wgrane

Od tego momentu możemy podłączyć arduino do RAMPS i zacząć drukować, ale jest pewne ale… Te wydruku nie będą dobre, ponieważ teraz musimy skonfigurować nasz sprzęt, ponieważ na ten moment mamy jedynie oprogramowanie gotowe.


Jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowych częściach kursu to kliknij „Lubię to!” bądź subskrybuj naszą stronę, aby otrzymywać na adres e-mail nowości ze strony. Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało zadawaj je na forum ; )