Jak zrobić przenośną ładowarkę do telefonu ? DIY Powerbank

W pierwszej kolejności musimy przygotować przewody do lutowania. W tym celu ściągamy po 5mm izolacji z każdego przewodu i następnie pobielamy (cynujemy) te przewody, aby pojedyncze druciki nie odstawały. Po tak wykonanym procesie nasze przewody powinny wyglądać tak:

DSCN0422
Wyniki końcowy cynowania przewodów

Teraz jak przewody są przygotowane to wkładamy je w otwory w przetwornicy. Czerwony przewód wkładamy do otworu oznaczonego „+”, a czarny przewód do otworu z „-„. Następnie przylutowujemy te przewody. Jeżeli wlutowane przewody wystają nad luty jak zdjęciu niżej to powinniśmy je obciąć aby nie spowodowały zwarcia w przetwornicy.

przedipo
Przed i po lutowaniu

Tak zrobiona ładowarka jest już gotowa do użycia co nam sygnalizuje czerwona dioda ;) . Teraz
Wypadałaby zabezpieczyć przetwornicę. Tutaj już wam zostawiam pole do popisu ;) Ja w swojej ładowarce zabezpieczyłem przetwornicę rurką termokurczliwą, a następnie przykleiłem gorącym klejem do boku koszyka na baterie (tego akurat na zdjęciach nie udokumentowałem).
Mam nadzieję, że tak przygotowana ładowarka pomoże bez stresu przetrwać weekend na łonie natury bądź w awaryjnych sytuacjach naładować Twoje urządzenie. Nie zapomnij tylko naładować baterii w ładowarce :)

DSCN0439
Efekt końcowy naszej pracy ;)

Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz na forum. Jeżeli poradnik Ci się spodobał to możesz kliknąć „Lubię to!” aby być na bieżąco z podobnymi poradnikami czy też artykułami.