Instalowanie sterowników do USBASP na Windowsie 8 i 8.1

US8 Witam,
zapewne, spotkaliście się z problemem instalacji sterowników na Windowsie 8 i 8.1, gdzie podczas tego procesu otrzymujemy komunikat: ?Plik INF, pochodzący z innego źródła, nie zawiera podpisu cyfrowego.? (?The third-party INF does not contain digital signature information.?). Po otrzymaniu takiego komunikatu musimy uruchomić komputer bez wymuszania podpisów sterowników. O tym jak tego dokonać dowiecie się w tym poradniku. Zapraszam !

 

 

 

Aby uruchomić komputer bez wymuszania podpisów sterowników, należy rozwinąć prawy pasek na pulpicie, wejść w ustawienia i wybrać z samego dołu opcję „Zmień ustawienia komputera” . Następnie wchodzimy w  zakładkę „Aktualizacje i odzyskiwanie”. Przechodzimy do „Odzyskiwanie” i pod opcją Uruchamianie zaawansowane, naciskamy „Uruchom teraz”.

zmienustawienia komputera
aktualizacje
Zrzut ekranu (10)

 

Komputer w tym momencie będzie załadowywać nowe menu, z którego wybieramy „Rozwiąż Problemy”, klikamy „Opcje zaawansowane”, po czym „Ustawienia uruchamiania”. Po załadowaniu się tej opcji wybieramy „7) Wyłącz wymuszanie podpisów cyfrowych” naciskając przycisk 7.
Komputer uruchomi się ponownie po czym można przystąpić do instalacji sterowników dla USBASP. Ze strony fishl.de ściągamy najnowsze sterowniki po czym je rozpakowujemy. Nas będzie interesować folder „libusb_1.2.4.0”. 
      Przechodzimy do „Urządzenia i drukarki„, i klikamy PPM na USBASP i wybieramy „Właściwości”. Przechodzimy do zakładki sterownik i wybieramy ponownie „Właściwości”. W nowo otwartym okienku naciskamy „Zmień ustawienia” i przechodzimy do zakładki sterownik i naciskamy „Aktualizuj sterownik…”.
W Kreatorze instalacji sterowników – USBASP naciskamy „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”. Naciskamy przeglądaj i wybieramy folder libusb_1.2.4.0. Teraz wyskoczy nam okienko, w którym klikamy „Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to”. Po chwili sterownik zostanie zainstalowany, a nasz USBASP będzie gotowy do użycia.

 

zainstaljuj

usbaspready


 

Mam nadzieję, że ten poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie instalacji sterowników USBASP. Jeżeli poradniki Ci pomógł to zostaw komentarz oraz kliknij „Lubię to!”.