Przegląd płytki: ESP32 WROOM-32

Przegląd płytki: ESP32 WROOM-32

Korzystanie z ThingSpeak’a

ThingSpeak to platforma dla modułów IoT, przetwarzająca dane, tzn. możemy na nią wysłać dane z czujników, a następnie tylko przy pomocy internetu odczytać aktualne dane z czujnika. Jest to bardzo ciekawa platforma, a zarazem bardzo prosta w obsłudze. Ja do ESP32 podłączyłem czujnik temperatury i wilgotności DHT11, który mieliście okazję poznać w tej części kursu. Program do obsługi:

Otrzymane dane:

thingspeak

 

6. Podsumowanie

Dosyć długi ten przegląd płytki, ale to już koniec tego długiego wywodu. Zatem po tym co przedstawiłem i co pokazały wyniki, układ ESP3212 jest bardzo obiecującym modułem, dającym duże możliwości zarówno do wykorzystania hobbystycznego jak i do profesjonalnego (mając tu na myśli sprzętową akcelerację kryptograficzną). Dzięki nie dużemu poborowi energii, układ jest w stanie dać z siebie bardzo dużo, przez co może być nawet zasilany z jednego ogniwa Li-ion 18650 przy wsparciu panelem fotowoltaicznym. Kolejnym aspektem jest cena tego modułu. Za niecałe 30zł dostajemy bardzo dobre urządzenie z komunikacją Wi-Fi i (mam nadzieję) Bluetooth, które może być dobrym pomostem pomiędzy czujnikami, korzystającymi z różnych rodzajów komunikacji. Lecz na ten moment (grudzień 2016) dostajemy przypakowaną wersję jego starszego brata ESP8266, ale to tylko kwestia czasu, aż ten moduł wyprzedzi swojego poprzednika. Czego mu życzę z całego serca. I tym miłym akcentem chciałbym zakończyć przegląd tego modułu :) Do zobaczenia w kolejnych artykułach

 

Przegląd modułu ESP32 WROOM-32 był możliwy dzięki firmie ELTY.pl, która to udostępniła moduły. Dzięki ! :)

 logo


 

Jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach ze strony to kliknij „Lubię to!” bądź subskrybuj naszą stronę, aby otrzymywać na adres e-mail nowości ze strony. Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało zadawaj je na forum ; )